Zabawki i akcesoria dla dzieci zafascynowanych światem zwierząt

Twoje dziecko uwielbia zwierzęta? To częste zainteresowanie wśród kilkulatków, które rozwija w nich szacunek do natury, a zarazem opiekuńczość. Dla kilkulatka zafascynowanego światem zwierząt najlepsze zabawki czy elementy wyposażenia pokoju to te, które nawiązują do jego zainteresowań. Wybór jest bardzo szeroki – od tradycyjnych przytulanek, przez układanki czy lampki w kształcie zwierząt, aż po konie na kiju z akcesoriami takimi jak przeszkody!

Szeroki wybór maskotek – misie, króliki, a nawet alpaki

Pluszaki i różnego rodzaju maskotki towarzyszą dzieciom od wieków. Tworzy się w je w bardzo wielu kształtach. Dla dziecka, które uwielbia zwierzęta, warto wybrać przytulankę w formie jednego w nich, najlepiej ulubionego. Tradycyjny miś nie jest jedyną możliwością, chyba że dla kilkulatka, który jest zafascynowany właśnie niedźwiedziami.

Dla dziewczynek częstym wyborem są różnokolorowe pluszowe króliczki. Chłopcy chętniej wybierają zwykle maskotki w formie pluszowych słoni, małpek albo smoków, które zresztą bywają także świetnym wyborem dla dziewczynek. Podczas wyboru zwróć uwagę również na bardziej nietypowe maskotki takie jak alpaka Inkari, wykonana w całości z naturalnej wełny z alpaki.

Konie na biegunach lub kiju i akcesoria

Koń na biegunach to klasyczna zabawka, z której mogą korzystać dzieci w bardzo różnym wieku. Frajda nie ogranicza się często do samego bujania – dzieci mogą opiekować się koniem, nadać mu imię i uwzględniać go podczas innych zabaw.

Ciekawą wersją zabawki jest koń na kiju Hobby Horse, który bardziej od konia na biegunach zachęca dziecko do aktywności fizycznej. Co więcej, do takiego konia możesz dobrać różne akcesoria takie jak przeszkody, ring rycerski, stajnię, tarczę i lancę, czy zestaw do pielęgnacji. Dzięki tym dodatkom dzieci będą mogły zorganizować emocjonujące wyścigi lub prawdziwy rycerski pojedynek!

Układanki, przeplotki i inne zabawki w kształcie zwierząt

Twoje dziecko lubi manualne zajęcia? Układanki, puzzle albo przeplotki świetnie ćwiczą sprawność rąk, skupienie i cierpliwość kilkulatków, przez co gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale i płynące z niej walory edukacyjne.

Dla małych wielbicieli zwierząt możesz wybrać drewniane puzzle ze zwierzętami, układanki z balansującymi gąskami, przeplotki w kształcie kotka lub sarenki, czy tablicę kredową z podobizną pieska. Wszystkie te artykuły ma w swojej ofercie sklep z zabawkami Millushop.

Oświetlenie, dekoracje i wyposażenie pokoju dziecka

Dla malucha zafascynowanego zwierzętami dużą atrakcją będą nie tylko zabawki, ale także wyposażenie sypialni ze zwierzęcymi wzorami. Aranżując dziecięcy pokój, możesz wymieszać z nim różne gatunki zwierząt, wybrać kilka ulubionych dziecka albo zdecydować się na motyw przewodni taki jak afrykańska sawanna, by ozdobić sypialnię lwami, słoniami i żyrafami.

Ciekawym i lubianym przez dzieci dodatkiem do sypialni są lampki nocne w kształcie różnych zwierząt. Może to być mały lew, miś, królik albo nawet wieloryb idealnie pasujący do pokoju malucha zafascynowanego życiem podwodnym. Do lampki warto dobrać pasującą poduszkę, na przykład w kształcie konika morskiego.

W dziecięcym pokoju może pojawić się także dywan w kształcie wybranego zwierzaka lub nawet kosz do przechowywania zabawek z króliczymi uszami. Wybór jest bardzo duży, a podejmując decyzję, warto zapytać o zdanie małego lokatora.

Dodaj komentarz